Ile czasu idzie przelew?

Każdy z nas chciałby mieć pieniądze na koncie w jak najkrótszym czasie – oczywiście jest to jak najbardziej zrozumiałe. Na szczęście dzisiejsze czasy oferują nam na tyle rozwiniętą technologię, że robiąc przelew przez internet, jesteśmy w stanie sprawić, by momentalnie dotarł do odbiorcy. Jest to wyjątkowo szybki typ przelewu, który jest w stanie uratować nas w wielu sytuacjach, w których odbiorca przelewu musi mieć pieniądze na koncie momentalnie. Oczywiście, jak można się domyślić, nie jest to bezpłatna opcja i musimy zapłacić symboliczną kwotę, która umożliwi nam wykonanie tego typu operacji bankowej. W wielu bankach taka opłata wynosi pięć złotych, więc z pewnością nie uszczupli wybitnie naszego budżetu, ale nie jest rozwiązaniem, które winniśmy stosować wyjątkowo często. Niemniej jednak warto wiedzieć, że istnieje takowe rozwiązanie.

Niestety, standardowe przelewy nie są w stanie wykonać się momentalnie i odbiorca musi czekać aż bank zrealizuje przelew. Jeśli chcemy się dowiedzieć, ile czasu idzie przelew, to z pomocą przychodzą nam wszelkie strony internetowe, na których możemy sprawdzić, kiedy pieniądze powinny pojawić się na naszym koncie. Witryny umożliwiają nam wpisanie w rubryki nazwę naszego banku, z którego robimy przelew (lub po prostu numer konta), a także nazwę banku odbiorcy (lub jego numer konta, gdyż zwykle zdarza się tak, że nie wiemy, w jakim banku odbiorca ma założone konto bankowe). Równie istotną rzeczą jest również uzupełnienie rubryki z godziną, żeby strona mogła dokładnie przeanalizować, o której godzinie na koncie pojawią się pieniądze. Jest to niezwykle ważny aspekt i musimy pamiętać, by wypisywać odpowiednie, dobre i odpowiadające rzeczywistości godziny. Każdy bank księguje pieniądze o innej godzinie, więc dzięki takim stronom możemy się dowiedzieć, czy przelew przyjdzie rano, w południe, po południu, czy może wieczorem. Oczywiście w nocy banki nie pracują, więc nie możemy się spodziewać, że otrzymamy wtedy przelew. Najwcześniej możemy go otrzymać około 8-9 godziny rano, a najpóźniej około 18.

Kiedy robimy ważne przelewy, na których zależy nam, by dotarły natychmiast – warto skorzystać z wyżej opisanego przelewu natychmiastowego, ale warto pamiętać, że każdorazowo jesteśmy narażeni na opłaty z tym związane. Z tego właśnie powodu wciąż najpopularniejsze są zwykłe standardowe przelewy.

Istnieją również inne typy przelewów, takie jak płatności internetowe typu DotPay lub BLIK, dzięki którym możemy opłacić usługi przelewem natychmiastowym, za który nic nie zapłacimy. Nie możemy jednak w ten sposób przelewać pieniędzy na tradycyjne konta bankowe, więc nasze pole manewru tutaj jest ograniczone.

Pamiętajmy, że w instytucjach bankowych pracują zwykli ludzie, którzy również chcą mieć czas wolny, dlatego nie dziwmy się, że przelewy nie księgują się od razu. Pamiętajmy również, że jeśli jesteśmy ciekawi, kiedy otrzymamy na konto pieniądze, możemy skorzystać z wyżej opisanej metody sprawdzenia. W internecie jest mnóstwo stron, które oferują tego typu usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here