Czy zawsze lubimy się z okularami?

Bardzo często zdarza się, że niechętnie nosimy okulary. Spotykane jest to najczęściej u osób bardzo młodych oraz dzieci. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy modę na wszelkiego rodzaju wymyślne oprawki, które niejednokrotnie traktowane są jak ozdoba i nawet osoby nie potrzebujące korekcji wzroku chętnie zakładają okulary z zerowymi szkłami.

Nie lubię okularów bo mam grube szkła
Wiele osób posiada bardzo duża wadę wzroku, która musi być korygowana przez odpowiednio grube szkła. Jednak salony optyczne proponują bardzo innowacyjne rozwiązania dla tego typu problemu. Już nawet nie chodzi o to, że grube szkła wyglądają nieatrakcyjnie, ale są po prostu ciężkie i nie pasują do wielu modeli oprawek. Propozycja dla osób z dużą wadą to szkła wycieniane i plastikowe, czyli po prostu szkło może być kilka razy cieńsze i lżejsze, ale o właściwej mocy. Porównując cenowo ile kosztują okulary z wycienionymi szkłami w stosunku do tradycyjnych, to lżejsza opcja wychodzi drożej. Jednak okulary kupujemy raz na kilka lat, więc warto jest zapłacić trochę więcej dla własnego komfortu.

Okulary są niewygodne i przeszkadzają
W wielu sytuacjach okularnicy nie mają łatwego życia, ponieważ okulary przeszkadzają lub ich noszenie wręcz jest niemożliwe. Pierwsza sprawa, to parowanie szkieł po wejściu do ciepłego pomieszczenia w chłodne dni. Jest na to sposób, ponieważ istnieją różnego rodzaju płyny, po zastosowaniu których okulary nie będą parowały.
Problematyczne jest uprawianie sportu, ponieważ w wielu sytuacjach zabronione lub niemożliwe jest korzystanie z okularów. Tutaj również jest rozwiązanie, ponieważ na rynku dostępne są specjalne okulary sportowe lub można skorzystać ze szkieł kontaktowych.

Dla osób nie mogących się przekonać do okularów
Czasami bywa tak, że mimo wszelkich starań nie potrafimy przekonać się do okularów. Dziewczyny narzekają, że makijaż nie wygląda już tak atrakcyjnie, chłopakom przeszkadzają w codziennej aktywności fizycznej. Dodatkowo ciągłe ściąganie i zakładanie okularów bardzo źle wpływa na wzrok, ponieważ za każdym razem oko musi się akomodować co w efekcie bardzo męczy nasz narząd wzroku. W takich przypadkach bardzo pomocne okazują się szkła kontaktowe. Jeśli tylko nasze oko nie jest nadwrażliwe i dobrze toleruje soczewkę, to nie ma żadnego problemu. Chociaż w dzisiejszych czasach nawet dla najbardziej wrażliwych spojówek producenci proponują bardzo mięciutkie i przepuszczalne dla tlenu szkła, których praktycznie nie czuje się na oku.

Czy szkła kontaktowe są naprawdę takie drogie?
Porównując koszty związane z noszeniem soczewek a tym ile kosztują okulary, to w zależności od wady soczewki wychodzą trochę drożej. Jednak różnica w wydatku nie jest aż taka duża i rozłożona jest w czasie, kiedy na okulary jednorazowo musimy wydać dużą kwotę. Nosząc szkła kontaktowe, oprócz samych szkieł musimy dokupować płyn do soczewek. Jednak korzystając z różnych promocji, proponowanych przez drogerie i optyków zarówno stacjonarnych jak i internetowych można koszty zminimalizować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here