Jak zarabiać na Youtube?

Youtuber to zawód, który powstał i się rozwinął w ciągu kilku ostatnich lat. Na początku takie osoby amatorsko nagrywały filmy i publikowały je na youtube, by podzielić się swoimi sukcesami, przemyśleniami czy też przeżyciami. Z czasem jednak ta witryna się rozrosła i dzisiaj znajduje się na niej miliony, jeśli nie więcej filmów. Z tego też powodu wiele osób zastanawia się nam rozpoczęciem swojej działalności jako youtuber. Warto jednak na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, ile takie osoby tak naprawdę zarabiają.

Jest kilka czynników, które decydują o pieniądzach, jakie wypłaca twórcom serwis. Pierwszym z nich jest ilość wyświetleń, czyli jak dużo osób zdecydowało się obejrzeć dany film. Ponadto ważny jest też czas, który widzowie spędzili na oglądaniu danego materiału. Wynika to z faktu, że zarówno przed jego rozpoczęciem, jak i w jego trakcie można umieścić reklamy, z których zysk częściowo trafi do twórcy. Jeśli widz nie obejrzy materiału do końca, jego autor straci możliwość zarobienia na wyświetlonej reklamie. Dlatego tak ważne jest, by filmy tworzone na youtube były ciekawe i przyciągały uwagę widzów przez całą ich długość.

Kolejne czynniki, które mają pośredni wpływ na to, ile płaci youtube twórcom, to polubienia pod filmami oraz ilość subskrypcji, czyli stałego śledzenia działalności danego autora. Oba te działania mają jedno zadanie – sprawić, by film trafił do jak największej liczby osób. Jak to się dzieje? Serwis posiada algorytm, który na podstawie ilości polubień, wyświetleń oraz innych, nieudostępnianych publicznie czynników decyduje o tym, jakie filmy poleci użytkownikom w kolumnie z prawej strony witryny. Ta część strony generuje największą liczbę wyświetleń filmów, dlatego tak ważne są te czynniki, dzięki którym materiały pojawiają się tam częściej.

Kiedy już dany youtuber osiągnie większą ilość wyświetleń i subskrypcji, może liczyć na umowy partnerskie, z których otrzyma stały dochód. Może to być zwykła umowa reklamowa, a mogą to być też bardziej intratne umowy związane np. z czyjąś działalnością. Łatwo jednak można dojść do wniosku, że wraz ze zwiększającą się liczbą osób zainteresowanych danym kanałem oraz materiałami znajdującymi są na nim, pojawia się coraz więcej możliwości związanych zarówno z dalszą promocją działalności, jak i czerpaniem z niej korzyści.

Wiele osób chce rozpocząć swoją działalność na youtube, szczególnie, że kuszą ich ogromne możliwości oraz zarobki osób posiadających większe, bardziej znane kanały. Warto jednak wiedzieć, że ich sukces wynika w dużej mierze z ciężkiej pracy oraz poświęcenia. Bardzo ważna jest w tej branży regularność publikowania materiałów, a także bycie cały czas na bieżąco z trendami i nowinkami. Ponadto dobry youtuber powinien posiadać charyzmę, a także być elokwentny i znać się na rzeczach, o których mówi. Jeśli widz, po obejrzeniu danego materiału, zostanie na kanale i będzie wracał do niego co jakiś czas, przyniesie twórcy o wiele większy zysk, niż osoba, która jednorazowo zainteresuje się jego filmem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here