Kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży, które spełniają marzenia

Kolonie, obozy, radosny czas wolny od rodziców – to marzenie każdego dziecka. Pamiętam, gdy sama z niecierpliwością przebierałam nóżkami i odliczałam dni do wyjazdu. Nie zastanawiałam się nawet nad tym dokąd jadę, choć jako osobie mieszkającej na Śląsku, zawsze lepsze wydawały się wyjazdy nad morze niż w góry. W tamtych czasach rodzice cieszyli się, że oddają dzieci w dobre ręce i otrzymują chwilę wytchnienia. Nikt nie myślał nawet o tematycznych koloniach czy obozach. Owszem – istniały obozy harcerskie, które zwykle były organizowane niedaleko od domu, na dodatek w lesie i pod namiotami. Były obozy sportowe, przeznaczone głównie dla osób zrzeszonych w jakiś klubach. A dziś? Chcę Wam po krótce przedstawić ofertę serwisu Kogis. Choć już od jakiegoś czasu nie jestem dzieckiem, to moje serce aż podskoczyło, gdy zobaczyłam rozmaitość wyboru.

Wakacje bezpieczne i pełne przygód

Na stronie internetowej mamy dostęp do różnych ofert – od kolonii dla najmłodszych dzieci, przez obozy przeznaczone dla tych starszych, aż po zielone szkoły i obozy zimowe. Przyjrzałam się każdej kategorii i postanowiłam pokazać Wam najlepsze według mnie atrakcje, choć to wcale nie było łatwe! Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, Kogis zapewnia sprawdzoną kadrę wychowawców, daje możliwość płatności ratalnych, a także honoruje bony wakacyjne. Każdy obóz opatrzony jest dokładnymi informacjami – o zakwaterowaniu, wyżywieniu, programie zajęć, a więc dziecko może wybrać sobie aktywności wakacyjne szyte na swoją miarę.

Poznaj tajniki magii i zostań najpotężniejszym czarodziejem!

Z podstrony https://www.kogis.pl/kolonie wybrałam obóz skierowany dla dzieci od siódmego do trzynastego roku życia. Przyznam szczerze, że kierowałam się tylko własnymi upodobaniami i głosem swojego wewnętrznego dziecka. Obóz Harry Potter na Mazurach – Olsztynek to spełnienie wszystkich marzeń dzieciaków, które mają bujną fantazję i kochają świat magii. Oczywiście mamy do wyboru również obozy z kategorii survival, typowo artystyczne, dla amatorów koni, ale powiedzcie sami, czy taki obóz nie rzuca się od razu w oczy? Zachwycił mnie jego program! Wyobrażam sobie, że do jego realizacji są potrzebni niezwykli wychowawcy, którzy są w stanie oczarować słowami. Należy zwrócić uwagę, że poza standardowymi spacerami, plażowaniem i zwiedzaniem są tutaj zajęcia, których zdecydowanie brakuje w szkołach. Jakie? Na przykład – czym jest wiara w siebie i jak ją zbudować, techniki relaksacyjne uczące radzenia sobie ze stresem, lękami czy złością. Poza tym, dzieci uczestniczą we wspólnym czytaniu Harrego Pottera, odwiedzają tajemniczy zamek w Nidzicy, nauczą się wiosłować na deskach SUP, będą pływać na Skimboardzie. A co najważniejsze – wezmą udział w meczu Quiditcha! Tak naprawdę, mamy tutaj pełen przekrój zabaw sportowych i edukacyjnych dla dzieci. Grzechem byłoby nie skorzystać.

Zostań profesjonalnym twórcą Internetu!

Dla prawie dorosłych podrostków, wybrałam sposród ogromnej oferty obozowej –Youtube studio z angielskim – obóz na Mazurach. W dzisiejszych czasach, praca youtubera jest dla młodzieży nieraz tym, czym dla starszego pokolenia było wyobrażenie o pracy piosenkarki, tancerki czy pisarza. Każde, bardziej ekstrawertyczne dziecko chce dziś nagrywać filmiki i być popularnym w sieci. Nie ma w tym nic złego! Pamiętajmy o wsparciu, ponieważ za sukcesem wielu młodych twórców stoi zaangażowanie rodzica i jego wiara. Czemu więc nie zdecydować się na taką formę odpoczynku? Mnie osobiście przekonuje to, że znowu poza zaopiekowaniem się dziećmi, organizator przejmuje funkcję edukatora. Nie zabraknie sportów wodnych, gier terenowych, dyskotek i ognisk, ale poza tym… Dzieci nauczą się tworzenia studia nagrań w domowych warunkach, poznają podstawy angielskiego niezbędne do tworzenia treści w Internecie, zobaczą na czym polega montaż i obróbka materiału, nauczą się robić efekty specjalne. A to dalej nie wszystko, bo poza panelem praktycznym, jest też świetna część teoretyczna. Płyną z niej ważne przesłania – jest o niebezpieczeństwie w sieci, uzależnieniu od social mediów, o hejtowaniu, o podstawach prawnych i obecnych trendach.

Rozwijaj pasje swojego dziecka

Gdybym sama miała taki wybór jako dziecko, to pewnie zaoszczędziłabym rodzicom wielu nerwów. Dobrze wiemy, że dzieciak zmęczony umysłowo i fizycznie, to spokojny dzieciak. Dodatkowo, rozwój zainteresowań i pasji od najmłodszych lat jest w stanie zaprocentować w przyszłości. Przede wszystkim, taka młoda osoba poznaje siebie, odkrywa, że coś, co wydawało mu się fajne może wcale takie nie jest i odwrotnie. Dając dziecku wybór, staje się w przyszłości pewnym siebie, szczęśliwym dorosłym, który wie czego chce od życia. Rozumie też, że ma wiele możliwości. Pomaga to zauważyć swoje talenty odpowiednio wcześnie i rozwijać je, a to na pewno da plony! Nie czekajcie więc, drodzy rodzice i zerknijcie na ofertę przeznaczoną dla Waszych pociech. Gwarantuję, że znajdą one coś dla siebie i będą zachwycone – Wy również.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here