Główki treningowe dla osób uczących się fachu fryzjerskiego

0
839

Nauka fryzjerstwa to zarówno zdobywanie zawodu z przyszłością, jak również – dla wielu osób – możliwość realizowania swojej pasji. Jednak aby nauka była w pełni efektywna, musi odbywać się z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów. Wśród nich na pierwszy plan z pewnością wysuwają się główki fryzjerskie, które pozwalają na efektywne ćwiczenia cięć czy upięć.

Główki fryzjerskie. Do czego są przydatne?

Pierwsze kroki są zawsze najtrudniejsze w każdym zawodzie. Co do  tego nie ma wątpliwości również w przypadku zawodu fryzjerskiego, który wymaga odpowiedniej wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także długich godzin ćwiczeń. Tak naprawdę to właśnie one są w stanie uczynić mistrza z praktykanta.

Głowa fryzjerska dla praktykantów uczących się fachu została opracowana właśnie w celu odbywania ćwiczeń fryzjerskich. Zanim bowiem przystąpimy do wykonywania fryzur na głowach klientów, należy dobrze zapoznać się z poszczególnymi technikami i nabrać odpowiedniej wprawy “na sucho” – a przynajmniej bez ryzyka, że zniszczymy włosy osoby, która przyszła do nas w celu poprawy swojej fryzury. Główki są na to idealną metodą, ponieważ wybaczają błędy. Jeśli nawet jakieś się zdarzą, wystarczy po prostu przeczesać perukę, poprawić cięcie albo kolor. Nic trudnego, gdy nie jest to klient pieklący się ze złości.

Na główkach można ćwiczyć praktycznie wszystkie podstawowe i bardziej zaawansowane techniki strzyżenia, farbowania czy też stylizacji włosów. Są przydatne od pierwszego dnia nauki aż po sam jej koniec, a także podczas poszerzania wiedzy już w trakcie pracy zawodowej.

Rodzaje peruk na główkach

Podstawowo występują dwa rodzaje peruk, które umieszczane są na główkach fryzjerskich i służą do ćwiczeń. Pierwsze z nich to peruki syntetyczne, wykonane z włosów sztucznych. Odznaczają się dużą odpornością i stosunkowo niską ceną, jednak nie zapewniają idealnego odwzorowania zachowań prawdziwych włosów. Mogą być szczególnie trudne w przypadku farbowania, ponieważ farby do włosów inaczej reagują na włosy sztuczne, a inaczej na prawdziwe.

Drugi typ peruk to te wykonane z prawdziwych ludzkich włosów. Są znacznie lepsze pod względem odwzorowywania zachowania fryzur klientów, ponieważ zastosowane w nich naturalne włosy zachowują się praktycznie tak samo podczas zabiegów, jak zachowałyby się na głowie. Idealnie sprawdzają się podczas farbowania, oddając rzeczywisty kolor nakładanego pigmentu. Niestety często ich cena jest wyższa i mogą być bardziej podatne na zniszczenia.

Peruki damskie i męskie

Warto także zauważyć, że główki fryzjerskie mogą być wyposażone zarówno w damskie, jak i męskie peruki. Pierwsze z nich mają różną długość włosów i ich fakturę. Są dedykowane do wielu różnych zabiegów i stylizacji. Główki o charakterze męskim często do włosów mają także dodane brody i wąsy, dzięki czemu pozwalają na naukę nie tylko fryzjerstwa, ale także barberstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here