Ile śpi niemowlę?

To, ile śpi niemowlę, jest dość indywidualną kwestią i zależy od określonego dziecka. Można jednak wskazać przeciętny czas, jaki niemowlęta poświęcają na sen. Według lekarzy, niektóre dzieci w wieku pół roku potrzebują aż 16 godzin snu, ale są też takie, którym w zupełności wystarcza 10 godzin!
Wiele mam stara się policzyć, ile śpi niemowlę. Nie jest to wcale takie łatwe! Niektóre dzieci robią sobie jeszcze w tym wieku sporo krótkich drzemek, szczególnie podczas jazdy w wózku lub w samochodzie. Trudno zliczyć je wszystkie tak, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, ile śpi niemowlę w ciągu całego dnia. Wielu matkom wydaje się, że ich dzieci śpią zbyt mało, aby gdyby policzyły każde, nawet te krótkie drzemki, mogłoby się okazać, że wcale tak nie jest. Gdyby maluszek spał zbyt mało i czuł się zmęczony, z pewnością byłoby to po nim widać.
Ile śpi niemowlę w ciągu całej doby? Większość dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy, potrafi już spać całą noc i nie budzić się. Robią sobie też krótkie lub dłuższe drzemki w czasie dnia. Niektóre dzieciaczki są w stanie przespać bez przerwy nawet powyżej 8 godzin, co dla kobiet oznacza, że w końcu będą mogły chociaż chwilę odpocząć! To, ile śpi niemowlę, jest dla nich niezmiernie ważne. Kiedy dziecko śpi, one mają czas na obowiązki oraz zasłużony odpoczynek. Niestety nie wszystkie maluszki pozwalają swojej mamie odetchnąć. Są takie dzieci, które nie potrzebują zbyt wiele snu i często się budzą nie tylko podczas dnia, ale również w nocy.
Kobiety są ciekawe, ile śpi niemowlę. Czasami trudno im uwierzyć, że aż tak dużo snu jest potrzebne maluchom. Wydaje im się, że ich dzieci wcale nie śpią aż tak dużo. Jeśli mają wątpliwości, mogą bez trudu policzyć, ile śpi niemowlę. Nie jest to takie trudne w przypadku kobiet, które są na urlopie macierzyńskim i przez cały dzień opiekują się dzieckiem. Wystarczy, że zapiszą wszystkie drzemki maluszka w czasie całego dnia. W ten sposób mogą szybko dowiedzieć się, ile śpi niemowlę.
Wiele kobiet martwi się o to, czy dziecko które mało śpi, będzie się prawidłowo rozwijało. Nie powinny zanadto się martwić. Jeśli dziecko jest spokojne i wesołe, oznacza to, że raczej ma wystarczającą ilość snu. Każda mama powinna pamiętać że to, ile śpi niemowlę, jest kwestią indywidualną. Nawet jeśli w poradniku o dzieciach jest napisane, że półroczne dziecko śpi 16 lub 18 godzin na dobę, nie oznacza to wcale, że każdy maluszek będzie spał dokładnie taką ilość godzin!
Warto wiedzieć, ile śpi niemowlę, ale trzeba też pamiętać o tym, że nie wszystkie dzieci potrzebują dokładnie tyle snu. Niektóre mamy myślą, że ich maluszek musi rozwijać się dokładnie tak, jak jest to napisane w książce. A przecież rzeczywistość bywa zupełnie inna! Dziecko rozwija się we własnym tempie, gdyż jest wyjątkowe i niepowtarzalne! Dlatego mamy nie muszą martwić się o to, ile śpi niemowlę. Jeśli mają wątpliwości co do tego, czy dziecko rozwija się prawidłowo, mogą porozmawiać na ten temat z lekarzem pediatrą, który zbada dziecko i rozwieje wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here