Ile kosztuje strona internetowa?

Twoja firma oferuje usługi, produkty, ciągle pozyskujesz nowych klientów a starzy wracają, ale wciąż jest ich zbyt mało, by w pełni wykorzystać Twoje moce przerobowe. Powodem może być przestarzała, mało funkcjonalna i intuicyjna strona internetowa lub, o zgrozo, jej brak. W dobie pełnej dostępności do internetu, gdzie każdy rynek określa się mianem wysoce konkurencyjnego słaba strona internetowa lub jej brak od razu ograniczają możliwości firmy.
Więc podjąłeś już decyzję o stworzeniu nowej, skutecznej zarówno wizerunkowo jak i sprzedażowo witryny, pojawiają się pytania: ile kosztuje strona internetowa? Na jakie elementy zwrócić uwagę? Jakim podmiotom przekazać wykonanie tego zadania? Postaram się przedstawić Ci orientacyjną cenę budowy strony firmowej, a także wskazać czy lepiej skorzystać z dużej firmy czy też zadanie to powierzyć freelancerowi.
Ile kosztuje strona www?
Jak nie trudno zgadnąć koszt stworzenia strony internetowej zależy od bardzo wielu czynników. Porównywalne jest to do zakupu samochodu. Najtańsza wersja kosztuje niewiele, ale w momencie gdy chcesz ją poważnie wyposażyć i zaczynasz dodawać kolejne opcje może się okazać, że jego wartość wzrośnie dwukrotnie. Analogicznie sytuacja wygląda ze stronami internetowymi. Najczęściej to co najdroższe kryje się po jej stronie administracyjnej. Z pozoru atrakcyjna strona www wykonywana jest przez sprawnego programistę w kilka godzin, ale nie będzie miała wielu funkcjonalności jakie oferuje np. system CMS. To co najdroższe kryje się po niewidocznej dla klienta stronie. Od Ciebie zależy jak bardzo rozbudowaną wersję strony potrzebujesz. W wielu branżach zwykła strona www, której koszt będzie stosunkowo niewielki spełni swoje zadania. Uruchomienie takiej strony może kosztować już od 200-300 zł. Tak zbudowaną stronę znajdą jedynie Ci klienci, którzy już nas dobrze znają. W innych lepiej doinwestować stronę. Wykonanie dobrej strony zaczyna się od 1000 zł a może skończyć się nawet na 20 000 zł. Wśród rzeczy, które w największej roli wpływają na cenę wymienia się: indywidualny projekt graficzny strony internetowej, gwarancja właściwego funkcjonowania strony internetowej, gwarancja terminowego wykonania strony internetowej, optymalizacja SEO dla wyszukiwarek oraz pomoc po sprzedażowa.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje strona internetowa”. Limity nie istnieją, wszystko zależy od naszego pomysłu i zapotrzebowania oraz od tego ile rzeczy jesteśmy w stanie sami kontrolować a ile chcemy powierzyć firmie zewnętrznej. Warto również porównać ceny oferowane przez duże agencje i firmy zajmujące się tworzeniem stron www a tak zwanymi wolnymi strzelcami. Średnio duże firmy oferują ceny wyższe 10-15% od freelancerów. Zapewniają jednak większą terminowość i kompleksową usługę zapewniając nie tylko programistę, ale również grafika, pracownika od UX oraz marketingowca. Freelancerów możemy znaleźć na wielu portalach z ogłoszeniami, ich usługi są tańsze lecz niekoniecznie niższej jakości. Wszystko zależy od tego na jakiego się zdecydujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here