Wysokość zasiłku rodzinnego w bieżącym roku.

Wiele rodzin musi sobie odmawiać pewnych wygód, po to by móc zaspokoić swoje najpotrzebniejsze potrzeby życiowe. Na takiej niskiej stopie życiowej żyje w dzisiejszych czasach niestety wiele rodzin z racji tego, że życie w Polsce jest drogie w stosunku do zarobków jakie dostają Polacy za swoją pracę.
Z pomocą przychodzi państwo, które oferują rodzinom zasiłek rodzinny. Ile wynosi zasiłek rodzinny? Czy warto się o niego ubiegać i czy każdemu on się należy?
Zasiłek rodzinny ma na celu wspomożenie budżetu rodzinnego każdej rodziny, która kwalifikuje się do stałego otrzymywania zasiłku od państwa. Na rok 2018 rząd ustalił kwotę zasiłku rodzinnego dla rodzin, które nie przekraczają miesięcznego dochodu na osobę w kwocie 674 złote.
W przypadku rodzin, które przekraczają ten limit to nie są one dyskwalifikowane, ponieważ został od niedawna obrany system naliczania zasiłku dla rodzin, które przekraczają ten zasiłek w postaci schematu złotówka za złotówkę. Oznacza to, że im więcej rodzina będzie przekraczała złotych na osobę to tym mniej będzie otrzymywała zasiłku na rodzinę. Zasiłek rodzinny przysługuje każdemu dziecku do ukończenia 18 lat, albo 21 gdy dane dziecko uczy się jeszcze w szkole. Istnieje jeszcze jedno odstępstwo od reguły w przypadku gdy dziecko kontynuuje naukę do 24. roku życia. Wówczas zasiłek ten może być w dalszym ciągu otrzymywany przez rodzinę. Tylko odstępstwo od reguły dotyczy tutaj uczniów niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Ponadto rodzina może liczyć jeszcze na liczne dodatki do zasiłku rodzinnego. Do zasiłku rodzinnego przysługuje aż 7 dodatków, o które można się ubiegać z tytułu: urodzenia dziecka (becikowe): 1000 zł. Warunkiem jest złożenie odpowiednich dokumentów w odpowiednim czasie w urzędzie. Dodatkowo rodzic, który opiekuje się swoim dzieckiem podczas urlopu wychowawczego może ubiegać się o dodatek w kwocie 400 zł. Jeżeli jeden z rodziców wychowuje samotnie dziecko do przysługuje mu 193 zł na dziecko pełnosprawne. Jeżeli wychowuje dziecko niepełnosprawne to kwota ta wzrasta do 273 zł. Dodatkowo dla dziecka niepełnosprawnego można ubiegać się o dodatek na rehabilitację i kształcenie w kwocie od 90 do 110 złotych. Kwota ta jest uzależniona od wieku dziecka niepełnosprawnego. Jeżeli jest rodzina wielodzietna czyli taka, która posiada co najmniej trójkę dzieci to przysługuje takiej rodzinie prawo do pobierania zasiłku w kwocie 95 złotych na dziecko. Jeżeli dziecko decyduje się podjąć naukę w innym miejscu niż miejsce zamieszkania to rodzice mogą ubiegać się o dodatek w kwocie 69 złotych lub 113 złotych. W przypadku rozpoczęcia roku szkolnego każdy rodzic może ubiegać się o dodatek w kwocie 100 złotych.
Istnieje sporo takich dodatków, które oferuje państwo dla rodzin. Trzeba tylko orientować się w temacie i wiedzieć kiedy i gdzie składać odpowiednie wnioski. Państwo także daje taką możliwość składania wniosków online. Przez to nie trzeba tracić swojego czasu na stanie w kolejkach w urzędach. Można zrobić to samo w domu przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here