Wszystko, co musisz wiedzieć przed pójściem na chrzciny

Zostałeś zaproszony na chrzciny, ale nie masz pojęcia, jak prawidłowo przygotować się na tą uroczystość? Ubrania piętrzą się w szafie, a Ty masz wrażenie, że żaden strój nie jest odpowiedni. W dodatku zastanawiasz się nad prezentem dla dziecka i każdy pomysł wydaje się zbyt oklepany. Może zbiór encyklopedii? Albo koperta z pieniędzmi? Ale ile na chrzest podarować dziecku, żeby nie wypaść źle? Nie martw się – rozwiązanie tych problemów jest prostsze niż Ci się wydaje. Przede wszystkim musisz wziąć głęboki oddech i wszystko na spokojnie przeanalizować. A potem przeczytaj najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć, udając się na chrzciny!

1. Odświętny strój
Chrzciny to bardzo ważna uroczystość dla każdej rodziny, zwłaszcza kiedy jest niezwykle religijna. Musisz pamiętać, że kościół to miejsce, które zawsze wymaga eleganckiego stroju, dlatego na chrzcinach tym bardziej nie powinieneś z niego rezygnować. Ubierz się odświętnie, ale wygodnie. Pamiętaj, że po uroczystościach kościelnych jest jeszcze rodzinny obiad, który najczęściej wyprawiany jest w restauracji. Nie chciałbyś chyba być jedyną osobą, która niewłaściwie się ubrała?

2. Wymarzony prezent
Prezenty na chrzciny zwykle są dosyć drogie. Większość osób decyduje się na pamiątkowe zawieszki do łańcuszków albo srebrne obrazki z podobiznami aniołków. Niektórzy zaś stawiają na edukację i inwestują w zestawy encyklopedii dla dziecka na przyszłe lata nauki. Są także osoby, które zakładają, że prezent powinien przede wszystkim cieszyć. Dlatego decydują się na ogromne pluszaki albo zabawki, kiedy indziej na elektronikę, która zawsze się przyda – na przykład na aparaty fotograficzne. Jeśli jednak nie przekonują Cię takie propozycje, ale sam nie masz żadnego lepszego pomysłu, możesz podarować dziecku pieniądze, które rodzice odłożą na specjalne konto oszczędnościowe. Nie ma się co oszukiwać – wychowanie dziecka i jego edukacja nie jest tanią sprawą. Ile na chrzest? Przede wszystkim tyle, ile jesteś w wstanie podarować. Nie ma sensu prześcigać się, kto da więcej pieniędzy. Każda kwota będzie miłym prezentem, który w przyszłości na pewno bardzo się przyda.

3. Brak stresu
Chrzciny są rodzinną uroczystością, na którą zwykle zjeżdża się całkiem sporo osób. Nic dziwnego, że nie będziesz znał wszystkich ludzi, którzy w jakiś sposób są z Tobą spokrewnieni. Bardzo możliwe, że nagle bez żadnego ostrzeżenia wycałuje Cię daleka ciocia, a nieznajomy wujek poklepie po plecach. Ważne, żebyś nie stresował się takimi sytuacjami. Zamiast reagować asekuracyjnie i z dystansem, otwórz się na poznawanie nowych osób. Z reguły na początku każda uroczystość jest dosyć sztywna i nie każdy wie, co powiedzieć albo jak się zachować. Możesz przełamać pierwsze lody i zacząć rozmowę. Zapytaj, jak gościom podobała się kościelna uroczystość albo do którego z rodziców podobne jest dziecko. Nie krępuj się oraz nie bój, że się ośmieszysz. Tak naprawdę większość gości chciałaby porozmawiać, ale nie mają odwagi, by się odezwać. Kiedy zobaczą Twoją swobodę, na pewno sami zaangażują się w wymianę zdań, dzięki czemu niezwykle miło spędzisz czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here