Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy, nazywana jest również liftingiem wolumetrycznym. Jest to zabieg, który w ostatnim czasie zyskał dość sporą popularność. Jego zaletą jest natychmiastowy efekt odmłodzenia skóry, poza tym nieinwazyjność oraz to, że nie wymaga rekonwalescencji.

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy polega na uzupełnieniu ubytków, które znajdują się w tłuszczowej tkance podskórnej. Po zabiegu twarz jest pełniejsza w wybranych miejscach, a to wszystko zasługa iniekcji z kwasu hialuronowego. Z upływem lat dochodzi do zaniku tkanki podskórnej, skóra staje się wiotka i pozbawiona elastyczności. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest całkowicie bezpieczny, a do tego wypełnienie utrzymuje się przez około 6-12 miesięcy.

Podczas zabiegu wolumetrii można wymodelować kontur twarzy oraz podnieść opadające policzki, czy kąciki ust. Obszar poddany zabiegowi jest kwestią indywidualną, zależy od preferencji osoby, która poddaje się zabiegowi.

Komu dedykowany jest zabieg wolumetrii twarzy?

Lifting wolumetryczny jest polecany w szczególności osobom, którym zależy na poprawie gęstości i jędrności skóry twarzy. Modelowanie twarzy za pomocą kwasu hialuronowego, to również świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają wrodzone defekty estetyczne w obrębie twarzy. Chodzi głównie o asymetrię w budowie twarzy, czy asymetrii warg.

Przeczytaj też: http://glamourlook.pl/botoks-laminowanie-i-lifting-rzes-czym-sie-roznia-te-zabiegi/

Jakie daje efekty zabieg wolumetrii twarzy?

Zaletą wolumetrii twarzy jest natychmiastowy efekt, który uzyskujemy od razu po zabiegu. Kwas hialuronowy, który znajduje się w naszym organizmie jest odpowiedzialny za nawilżenie tkanek. Z wiekiem jego poziom jest niższy, skóra jest mniej elastyczna i gęsta. Dlatego zabiegi z wykorzystaniem właśnie tego składnika są idealnym rozwiązaniem.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w głąb skóry, sprawia że tkanki stają się nawilżone, a dodatkowym plusem jest wypełnienie miejsc, które się zapadły. Całkowity efekt zabiegu zauważyć możemy po 2-3 tygodniach, a utrzymuje się on zwykle przez około 12 miesięcy.

Efekty, które można osiągnąć po zabiegu wolumetrii twarzy:

  • uelastycznienie i zagęszczenie skóry,
  • wypełnienie obszarów twarzy, które są zapadnięte,
  • przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • uwydatnienie kości policzkowych,
  • wymodelowanie konturu twarzy,
  • zniwelowanie doliny łez.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here