sprzątaczka

Zawód sprzątaczki kojarzy się bardzo często z niskim wynagrodzeniem i ciężką, a także monotonną pracą. Dawniej osoby pracujące na takim stanowisku mogły spotkać się ze złośliwościami czy dyskryminacją związaną ze swoim mało ambitnym zawodem. Dzisiaj jednak wśród społeczeństwa sprzątaczka jest uznawana za osobę bardzo potrzebną. W obecnych czasach, kiedy na rynku powstaje coraz więcej nowych firm, pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na firmy sprzątające. Dodatkowo coraz więcej osób prywatnych korzysta z usług sprzątaczek w swoich własnych domach. Gdzie sprzątaczka może jeszcze znaleźć zatrudnienie? Czy własna firma sprzątająca jest to dobry pomysł na biznes? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/wlasna-firma-sprzatajaca-czy-etat-sprzataczki/

Gdzie sprzątaczka może znaleźć zatrudnienie?

Sprzątaczka znajdzie pracę wszędzie tam przed zainteresowanie jej usługami będzie potrzebne. Będą to przede wszystkim firmy, urzędy, kluby, zakłady czy różnego rodzaju instytucje. Samorządy organizują dodatkowo sprzątanie ulic, placów, dróg czy boisk. Sprzątaczki potrzebne są zatem w praktycznie każdej firmie. Znajdą one zatrudnienie też w firmach produkcyjnych, zakładach usługowych, szkołach, dyskotekach czy uczelniach wyższych. Dodatkowo każdy bardziej ma jeden właściciel nieruchomości potrzebuje tego typu usług w swoim prywatnym domu. Prywatność chętnie zatrudni też pomoc do utrzymywania porządku właśnie w swoich domach czy mieszkanie. O pracę możemy starać się również w instytucjach naukowych, laboratoriach, muzeach teatrach czy instytucjach kultury. Trudno jest jednoznacznie wskazać miejsce, gdzie pomoc sprzątaczki byłaby niepotrzebna. Taka osoba znajdzie pracę w każdym z miejsc, w których obecnie są pracownicy czy klienci. 

Własna firma sprzątająca – praca sprzątaczki na własny rachunek

Pracując w takim zawodzie możemy pójść o krok dalej i zastanowić się nad założeniem własnej firmy sprzątającej. Pracę jako przedsiębiorca w tym zawodzie okaże się dużo bardziej Rentowna, niż praca na etacie. Nie jesteśmy wówczas pracownikami, którzy słuchają poleceń szefa, lecz równa uprawnionymi uczestnikami wymiany gospodarczej. Do naszych zadań będzie należało umawianie się dla zleceniobiorca oraz określenie rodzaju usługi sprzątania, a także czas i częstotliwość jej wykonywania.

Zobacz też: http://glamourlook.pl/sprzataczka-jak-nia-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here