Irygatory do zębów i ich rodzaje

0
1326

Określany również pojęciem „wodnej wykałaczki”. O czym mowa? Oczywiście o irygatorze do zębów, który stanowi polecany środek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Istota jego działania opiera się na zmieszaniu, a następnie sprężeniu ze sobą powietrza z wodą, w wyniku czego dochodzi do powstania milionów mikrobąbelków, które wyrzucone pod ciśnieniem oczyszczają przestrzenie między zębami. Eksperci jednomyślnie przyznają, że jego regularne stosowanie daje 99% czystości i higieny jamy ustnej.

Co warto wiedzieć o irygatorach do zębów

Irygator to skuteczne urządzenie pozwalające usunąć resztki pokarmów i osady z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, które chroni m.in. przed powstawaniem próchnicy. Polecany wszystkim osobom dbającym o odpowiednią higienę jamy ustnej, w tym noszącym aparaty ortodontyczne, mosty i implanty. Stanowi rozwiązanie dla ciasnych przestrzeni międzyzębowych, a także w perspektywie długoterminowej – pomaga rozwiązać problem krwawiących dziąseł. Irygator do zębów jest wygodną alternatywą dla tradycyjnych wykałaczek i nici dentystycznych.

Bezprzewodowy, stacjonarny, a może ze szczoteczką elektryczną? Jaki wybrać?

Wyróżnić możemy dwa typy irygatorów do zębów. Pierwszy z nich, stacjonarny, polecany jest osobom, które nie mają potrzeby zabierania go w podróż. Jest dość duży i masywny, przez co jego zapakowanie do walizki czy torebki mogłoby stanowić trudność. Mimo to, duży rozmiar jest jego zaletą. Posiada bowiem sporej wielkości zbiornik na płyn, który pozwala na precyzyjne oczyszczenie jamy ustnej – już przy jednokrotnym napełnieniu. Stacjonarne irygatory do zębów takie jak te https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Irygatory-do-zebow-162.html posiadają w zestawie rozmaite końcówki, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze czyszczenie.

Alternatywą dla stacjonarnych urządzeń są modele bezprzewodowe. Dedykowane osobom, które dużo podróżują, jak również tym, które niezależnie od miejsca przebywania chcą skutecznie dbać o kondycję jamy ustnej. Cechą charakterystyczną tych irygatorów do zębów jest obecność pojemnika na płyn w uchwycie, dzięki czemu ich korzystanie jest możliwe w każdym miejscu! Oprócz tego, posiadają wbudowany akumulator, który pozwala na kilkugodzinną pracę, podczas gdy dodatkowy moduł Bluetooth zezwala na integrację urządzenia z aplikacjami dbającymi o zdrowy i ładny wygląd zębów.

To jednak nie koniec możliwości! Dostępne są również irygatory do zębów sprzedawane w komplecie ze szczoteczką elektryczną – dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów z czyszczenia. Zestaw składa się z bazy, na którą składa się irygator oraz wbudowana stacja ładująca do szczoteczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here