Przeszczepianie włosów - kilka ważnych informacji

Każdy z nas chciałby cieszyć się piękną i bujną fryzurą. Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ włosy tracimy z różnych przyczyn, czasami zupełnie niezależnych od nas. Może to być choroba, operacja lub po prostu hormony. Na szczęście istnieją metody, które są w stanie nieco zaradzić tym problemem, np. przeszczepianie włosów.

Przeszczep włosów Katowice – co to takiego?

Przeszczep włosów katowice to nic innego jak zabieg, który ma na celu uzupełnić i zagęścić nasze owłosienie w różnych miejscach. Nie zawsze bowiem chodzi tylko o głowę. Równie dobrze może to być tors lub brwi, które nie wyrosły lub z jakiego powodu wypadły. W takich wypadkach zabieg ten na pewno przyczyni się do podniesienia naszego poczucia wartości i sprawi, że po prostu lepiej się poczujemy. Tego rodzaju zabiegi nie należą do szczególnie inwazyjnych, najczęściej już po kilku dniach można z powodzeniem powrócić do pracy. Nie należą też do szczególnie tanich, ale o cenie decyduje po prostu wielkość łysiny i ilość implantów, które będą niezbędne. Może to być cena 2000 w porywach do nawet 10000 złotych.

Kto nie może zdecydować się na przeszczepianie włosów?

Niestety nie wszyscy mogą poddać się temu zabiegowi. Istnieją pewne przeciwwskazania, o których klinika przeszczepu włosów powinna każdego pacjenta poinformować. Są to przede wszystkim poważne choroby takie jak zaawansowana cukrzyca, nowotwory i choroby układu krążenia. Przeciwwskazaniem są także wszelkie stany zapalne skóry, łysienie plackowate, łysina zajmująca większość głowy oraz wyraźne zaburzenia hormonalne u kobiet. W pozostałych przypadkach zabiegi są możliwe, ale zawsze powinny być rzetelnie skonsultowane, bo tylko dzięki temu możliwe jest dobranie optymalnej techniki oraz uzyskanie jak najbardziej satysfakcjonujących efektów.

Jakie dostępne są techniki przeszczepu włosów?

Jest co najmniej kilka metod, które niosą ze sobą wiele zalet, ale także i wad, dlatego każdy pacjent przed zabiegiem powinien być poinformowany o zaletach, wadach oraz ewentualnych skutkach ubocznych. Każda klinika przeszczepu włosów ma do zaoferowania między innymi techniki takie jak przeszczepy grupy mieszków, tzw. FUT,ekstrakcję grup mieszków, tzw. FUE, body hair transplant, GHO czy S.A.F.E.R. Wybór metody zawsze podyktowany jest indywidualnym przypadkiem i decyduje o nim specjalista.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLekarz endokrynolog
Następny artykułLornetki do lasu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here