Jak wybrać program do fakturowania

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór programu do fakturowania jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jakie cechy powinien posiadać dobry program do fakturowania?

Faktury muszą być zgodne z przepisami

Należy mieć świadomość, że przepisy dotyczące rozliczeń podatkowych zmieniają się stosunkowo szybko. Przedsiębiorca może zatem je przeoczyć.

Warto wiedzieć, że w przypadku fakturowania online właściciel firmy nie będzie musiał obawiać się nowelizacji. System będzie bowiem automatycznie aktualizowany do najnowszych przepisów.

Proste i szybkie wystawianie faktur

Najczęściej wymienianym atutem programu do fakturowania przez przedsiębiorców jest prosta obsługa. Godny uwagi jest fakt, że aplikacje mobilne narzędzia będą pozwalały na kontrolowanie wpływów w telefonie.

Niezwykle proste jest również korzystanie z omawianego rozwiązania na komputerze stacjonarnym. Ponadto niezwykle intuicyjny i przyjazny interfejs sprawia, że nawet osoba bez większego doświadczenia nie będzie miała problemów z wystawieniem faktury.

Windykacja należności

Jak wiadomo jednym z największych problemów zarówno małych, jak i średnich przedsiębiorstw jest nieterminowe opłacanie należności przez kontrahentów. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w przypadku małych firm będzie to przekładało się na utratę płynności finansowej. Ponadto właściciel firmy będzie musiał przeznaczyć czas na windykację.

Dzięki programowi do fakturowania będzie ona zdecydowanie prostsza. Przedsiębiorca będzie miał możliwość na bieżąco kontrolować płatności za faktury, Może przypomnieć kontrahentowi o zapłacie za pomocą SMS-a czy e-maila wysłanego z systemu.

Dlaczego jeszcze warto postawić na program do fakturowania?

Omawiane rozwiązanie pozwala również na ogromną oszczędność czasu pracy. W najprostszym możliwym ujęciu pozwala na automatyczne uzupełnienie dokumentów księgowych np. dane kontrahentów.

Będą one bowiem zaczytywane z GUS na podstawie wpisanego numeru NIP. Dzięki temu przedsiębiorca będzie poświęcał na wystawianie faktur znacznie mniej czasu. Ponadto program pozwala prowadzić firmę zgodnie z przepisami.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here