Bieganie wspomaga odchudzanie
fot. Pixabay.com

Jeśli planujesz wraz z wiosną zrzucić kilka zbędnych kilogramów i szukasz aktywności sportowej, która Ci w tym pomoże, zdecydowanie polecamy bieganie. Jak wpływa ono na spalanie kalorii? Co powoduje, że bieganie tak doskonale rzeźbi naszą sylwetkę? Dlaczego warto zacząć biegać? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/jak-bieganie-pomaga-schudnac/

Jak bieganie wpływa na odchudzanie?

Śmiało możemy przyznać, że bieganie spala zdecydowanie więcej kalorii niż wiele innych ćwiczeń. Dlaczego tak się dzieje? Angażuje ono bardzo wiele różnych rodzajów mięśni i dzięki temu spalanie tkanki tłuszczowej staje się o wiele szybsze. Warto wiedzieć, że bieganie składa się z różnego rodzaju treningów i biegać możemy na różne sposoby. Biegi interwałowe, marszobiegi, biegi długodystansowe, regeneracyjne czy progresywne to tylko niektóre z nich. Od nas zależy, jaki rodzaj biegania wybierzemy. Jedno jest pewne, każdy pomoże nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Trzeba jednak przyznać, że najszybciej zrobią to biegi interwałowe. Ich początkowa bardzo duża intensywność sprawia, że spalamy najwięcej kalorii w ciągu minuty takiego treningu. Wykorzystuje on również niemal wszystkie mięśnie naszego ciała, a do tego sprawia, że dają one z siebie największą moc.

Bieganie wpływa również na zmniejszenie otyłości brzusznej. Jeśli połączymy je jeszcze z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha, efektów widocznych i namacalnych możemy spodziewać się już po kilku tygodniach.

Jak zacząć biegać i nie przestać?

Do biegania nie potrzebujemy wiele. Tak naprawdę wystarczy zacząć. Ubrać wygodne buty i ciuchy i wyjść na trening. W bieganiu najbardziej przeszkadza zastanawianie się: czy na pewno mi się chce? czy pogoda jest odpowiednia? czy na pewno mam dziś na to ochotę? Najlepiej wówczas włączyć muzykę, którą zazwyczaj odtwarzamy podczas treningu. Wówczas nasz mózg zadziała tak, jakby już był podczas biegu i nawet nie zauważymy, kiedy założymy buty i po prostu wyjdziemy biegać.

Dla początkujących biegaczy istotnych jest wiele kwestii. Częstotliwość biegania to pierwsza z nich: warto to robić 2-3 razy w tygodniu minimum 30 minut. Poza tym przed każdym treningiem powinniśmy wykonać rozgrzewkę, a po treningu rozciąganie rozgrzanych mięśni. W ten sposób uda nam się uniknąć kontuzji i problemów zdrowotnych. Dla początkujących polecamy też marszobiegi. Kilka minut biegu przeplatane na zmianę z kilkuminutowymi marszami pozwolą nam najlepiej przyzwyczaić nasz organizm do takiego wysiłku. Później stopniowo możemy próbować również innego rodzaju treningów.

Zobacz też: http://glamourlook.pl/bieganie-odpowiednie-odzywianie-po-treningu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here