trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy to dość uciążliwa dolegliwość. Boryka się z nią wiele młodych osób, a w szczególności nastolatkowie, którzy są w trakcie dojrzewania. Trądzik młodzieńczy, nie dość że wymaga długotrwałego leczenia, to jeszcze w wielu przypadkach pozostawia po sobie ślad, w postaci blizn potrądzikowych. Czy istnieją jakieś domowe sposoby, które pomogą się z nim uporać?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/tradzik/

Drożdże

Drożdże to produkt, który można wykorzystać nie tylko w kuchni, ale też w pielęgnacji. Pierwszym zastosowaniem jest wykonanie maseczki drożdżowej. Jak ją przygotować? Należy połączyć oliwę z oliwek z drożdżami, a następnie nałożyć powstałą papkę na oczyszczoną skórę twarzy. Odczekać kwadrans i spłukać letnią wodą. Oprócz maseczki drożdżowej, możemy również przyrządzić napój drożdżowy, który możemy pić każdego dnia. Wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę drożdży z gorącym mlekiem.

Zioła

Zioła są znane każdemu, słyną głównie ze swoich cudownych właściwości zdrowotnych. Aby polepszyć stan swojej cery, warto wykonywać regularnie tak zwane parówki. Najczęściej do przeprowadzenia takiego zabiegu wykorzystywane są takie zioła, jak szałwia, rumianek i lipa. Aby przygotować mini-saunę, należy łyżkę wybranych ziół wsypać do miski i zalać wrzątkiem. Następnym krokiem jest pochylenie się nad wywarem oraz zakrycie głowy ręcznikiem. Taki zabieg, należy wykonywać przez 15 minut. Nie zapominamy, żeby podczas jego wykonywania głęboko oddychać.

Miód

Miód oprócz tego, że jest przepyszny i słodki, posiada również właściwości antybakteryjne, przez co jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem młodzieńczym. Jak go zastosować? Najlepiej jest wykonać miodową maseczkę, która ukoi naszą cerę i pomoże pozbyć się wyprysków. Dodatkową zaletą jest to, że świetnie nawilży naszą cerę.

Kefir

Kolejnym, a przy okazji ostatnim świetnym środkiem, który jest skuteczny i często wykorzystywany w walce z trądzikiem jest kefir. Co w nim takiego cennego? Przede wszystkim jest bogaty w wiele witamin, białko, dobre bakterię oraz wapń. Dzięki aplikacji kefiru na skórę twarzy, z czasem stanie się ona gładka i miękka. Oprócz stosowania kefiru w formie maseczki, można go również pić.

Zobacz też: http://glamourlook.pl/jak-nalezy-malowac-brwi-czy-sa-jakies-sprawdzone-metody/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here