roślina

Rośliny, do tego aby odpowiednio rosły i mogły funkcjonować potrzebują światła. Co natomiast w przypadku kiedy w waszym domu czy w mieszkaniach nie macie wystarczającej ilości promieni słonecznych? Poniżej przedstawione zostanie kilka roślin, które odnajdują się idealnie w ciemnych pomieszczeniach. Przeczytajcie, a dowiecie się wskazówek, które, pomogą wam w opiece z roślinami.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rosliny-w-ciemnym-mieszkaniu/

Kwiaty domowe lubiące ciemne miejsca

Skrzydłokwiat jest to roślina, która świetnie poradzi sobie w ciemnym miejscu, a dodatkowo jego pielęgnacja jest banalna. Gdy jego liście opadną, oznacza to, że ma za mało wody. Wystarczy w takim przypadku go podlać i odczekać kilka godzin. Po upływie tego czasu roślina będzie wyglądała jak nowa.

Zamiokulkas zamiolistny nazywany jest często żelaznym kwiatem, wzięło się to ze względu na jego dużą tolerancję na brak światła, wody oraz na suche powietrze. Dzięki temu jest ona bardzo łatwa w pielęgnacji i utrzymaniu.

Paproć, choć nie jest prostą rośliną w uprawie, doskonale radzi sobie w ciemnych warunkach. Paprotek jednak nie polecamy dla osób początkujących w kwestii botaniki, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z roślinami.

Jak pielęgnować rośliny w ciemnym mieszkaniu?

Co jednak w wypadku, jeżeli wyżej wymienione rośliny nie są waszymi wmarzonymi i chcielibyście posiadać inne? Czy musicie od razu rezygnować ze swoich marzeń? Odpowiedz jest prosta i brzmi: Nie! Istnieje na to jedno proste rozwiązanie, czyli doświetlanie. Do tego procesu wymagana jest jednak odpowiednia żarówka. Jeśli będzie to zwykła lampka, taka, którą umieszczacie np. w lampce na biurku czy na żyrandolu, w żaden sposób nie pomoże roślinie. Żarówka, aby wspomóc roślinę, musi emitować dwa rodzaje światła, czyli czerwone i niebieskie.

Jak długo doświetlać roślinę za pomocą światła?

Jeśli słońce świeciło tylko przez 5 godzin w ciągu całego dnia, lampę należy włączyć na 3 godziny. Jeśli słońce tego dnia schowało się za chmurą i kompletnie nie było go widać nawet na chwilę przez cały dzień, to włączcie lampę na całe 8 godzin. Jeżeli dzień był natomiast bardzo  słoneczny, nie włączajcie jej wcale.

Zobacz też: http://ekolia.pl/jakie-zdjecie-zamiescic-na-tinderze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here