Rodzaje rękawiczek medycznych

Wykorzystanie w swojej pracy rękawic medycznych jest podstawą, w przypadku zawodów lekarskich. Dodatkowo dzisiaj bez rękawic medycznych, trudno jest w ogóle badać jakiegokolwiek pacjenta. Używane przez medyków rękawiczki medyczne cena, nie gra tu roli, mają podstawowe zadanie, zabezpieczenia przed drobnoustrojami, bakteriami i wirusami.

Jakie są rodzaje rękawiczek medycznych cena ich i zastosowanie

Podstawowy podział rękawiczek medycznych, dzieli je na:

rękawiczki lateksowe, winylowe i nitrylowe. Jedna są mocniejsze, inne słabsze, jedne kosztują mniej a inne znacznie więcej. Różnicami pomiędzy poszczególnymi rękawicami są także rodzaje materiałów, z których są one wykonane. Lateks to naturalny kauczuk, winyl to plastyfikowany polichlorek winylu, czyli tzw. PCV, natomiast rękawice nitrylowe wykonane są z syntetycznego tworzywa, którym jest kauczuk akrylonitrylo-butadienowy. Produktu rękawiczki medyczne cena jest zależna od rodzaju i materiału, z którego zostały one wykonane.

Zasady korzystania z rękawic medycznych

Rękawiczki lateksowe, winylowe czy nitrylowe mają za zadanie chronić przed zakażeniami i podrażnieniami skóry. Zawsze trzeba też wybrać odpowiedni rodzaj rękawic do wykonywania danej pracy. Przy wyborze rękawic stosować trzeba następującą zasadę, im bardziej precyzyjne prace tym bardziej rękawice powinny przylegać do skóry dłoni. Z tego też powodu stomatolodzy nie powinni używać rękawic winylowych, które nie do końca są ściśle przylegające.Ważny jest też zawsze rozmiar rękawiczek medycznych. Do wyboru są S, M i L lub XL. Za duże rękawice nie dadzą odpowiedniej ochrony a za małe, będą znacznie krępować ruchy dłoni i będą się szybko rozrywać.

Normy, atesty i certyfikaty

Te naprawdę medyczne rękawiczki posiadają swoje normy i są produktem certyfikowanym. Takie i inne informacje można znaleźć na opakowaniach zbiorczych, poszczególnych par rękawic. Głowna ich norma to N455, ma ona jeszcze swoje cztery rodzaje i tak; EN 455-1, 455-2,455-3,455-4. Jedne normy informują o tym, że nie ma żadnych otworów na rękawicach, inne, że są rękawice odporne na rozrywanie, jeszcze inne informują, że rękawice posiadają daną i określoną ocenę biologiczną oraz, że są trwałe i mocne.Wszystkie te normy gwarantują jakość danych rękawic. Ich jakość i wytrzymałość jest szczególnie ważna , podczas wykonywania czynności medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here