Multimedia w edukacji

Obecni nastolatkowie stanowią pokolenie, które od najmłodszych lat korzysta z Internetu i nowych technologii – są one dla nich zupełnie naturalnym wyposażeniem. Ma to wpływ na ich potrzeby edukacyjne i sposób przyswajania wiedzy. Specjaliści również nie mają wątpliwości, że odpowiednie zastosowanie multimediów może podnieść wyniki w nauce uczniów na różnych szczeblach edukacji, a także bardzo uatrakcyjnić zajęcia. Jaki sprzęt IT do szkół wybrać?

Narzędzia multimedialne do szkół ponadpodstawowych

Nowe technologie w sektorze edukacji obejmują wiele różnych urządzeń i akcesoriów. Mogą stanowić wyposażenie i efektywne wsparcie w nauce informatyki, ale także przedmiotów językowych, technicznych, przyrodniczych czy artystycznych. W praktyce sprawdzą się na każdym przedmiocie – wszystko zależy od pomysłowości nauczyciela. Ciekawym narzędziem dydaktycznym jest tablica multimedialna – połączenie tradycyjnej tablicy szkolnej, z zaawansowaną, ale prostą w obsłudze technologią – w zależności od konkretnego modelu, pozwalającą np. na niezależne używanie jej przez kilka osób jednocześnie. Tablica multimedialna może posiadać także szereg usprawnień, między innymi możliwość importowania multimediów, zapisywania prezentacji i obsługę za pomocą multigestów (przewijanie, zoomowanie). Aby nie tracić czasu na instalację sprzętu, postawiono na rozwiązania typu Plug Play, dzięki którym urządzenie jest gotowe do użycia praktycznie od razu po włączeniu. Tablice multimedialne do szkół pozwalają na przejrzyste i atrakcyjne prezentowanie materiału, a także na wzbudzenie większego zainteresowania u uczniów.

Dla szkoły, która chce iść z duchem czasu, dobrym wyborem w zakresie sprzętu multimedialnego są także laptopy. Przydadzą się one zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, np. podczas edukacji zdalnej. W sklepie Moje Bambino znajdą Państwo sprzęt renomowanych firm – Acer, Lenovo, Dell i Terra – cechujący się długą żywotnością i sprawnym działaniem.

Sale lekcyjne warto wyposażyć również w monitory interaktywne. Pozwalają one na prowadzenie zajęć w atrakcyjny sposób, z zastosowaniem różnorodnych aplikacji, mogą być także podłączone do komputera. Znakomitą innowacją są także stoły multimedialne, które są połączeniem monitora interaktywnego z elektrycznym statywem – pozwala to na ustawienie stołu pod odpowiednim kątem. Ich dużą zaletą jest wiele trybów pracy, wysoka rozdzielczość ekranu i duża trwałość. Sprzęt szczególnie dobrze sprawdza się podczas zajęć grupowych.

Multimedia w edukacji – zalety

Dzięki zastosowaniu nowych technologii, uczniowie osiągają wyższe wyniki w nauce, a także w większym stopniu angażują się w prowadzone zajęcia. Jest to więc inwestycja w ich przyszłość i prestiż szkoły. Wymienione wyżej urządzenia, to tylko część akcesoriów z szerokiej oferty sklepu Moje Bambino. Zapraszamy do zapoznania się z całym katalogiem – posiadamy również między innymi aparaty fotograficzne, zestawy do nagłośnienia, projektory, a także sprzęt do nauki zdalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here