manicure
fot.: pexels.com

Manicure hybrydowy jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą aby ich paznokcie zawsze dobrze wyglądały. Jest to jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety rodzajów manicure. Właśnie dlatego, wiele kobiet postanawia wykonywać go samodzielnie w domu. Jak się jednak okazuje, dość łatwo można popełnić przy jego wykonywaniu błędy. O czym należy pamiętać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-rozpoczac-manicure-hybrydowy-w-domu/

Czym jest manicure hybrydowy?

Paznokcie hybrydowe to manicure wykonywany w sposób zbliżony do tego tradycyjnego. Różnica polega jednak na tym, że każda warstwa lakieru (bez względu na to, czy to baza, kolor lub top coat) jest utwardzana pod lampą UV. Właśnie dlatego, jest to jedna z najtrwalszych metod manicure, która utrzymuje się nawet trzy tygodnie.

Oprócz długotrwałego efektu zadbanych paznokci, do zalet manicure hybrydowego należy zaliczyć także: piękny i naturalny wygląd paznokci, szybką i bezpieczną aplikacje, bogatą gamę kolorystyczną oraz odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne.

Co zmniejsza trwałość manicure hybrydowego?

Chyba najczęściej popełnianym błędem jest malowanie lakierem także skórek. Przez to, że jest to miejsce w którym nie ma możliwości utwardzenia, lakier dużo szybciej odchodzi. Właśnie dlatego, przed przystąpieniem do manicure należy maksymalnie odsunąć wszelkie skórki oraz twarde „błonki”, które zachodzą na paznokciach.

Następnym problemem jest używanie lampy UV o zbyt małej mocy. Przykładowo, lampy o mocy 6 lub 9 W są zbyt słabe i źle utwardzają lakier. Aby dobrze utrwalić hybrydę, konieczna będzie lampa o mocy przynajmniej 36 W. Tylko dzięki takiemu urządzeniu, hybryda jest w stanie przetrwać na paznokciach przez co najmniej dwa tygodnie.

Najgorszym błędem popełnianym przy wykonywaniu manicure hybrydowego, jest także niezabezpieczenie wolnego brzegu. Jest to po prostu brzeg paznokcia, o którym często zapominamy. Jak się jednak okazuje, on również powinien być pokryty bazą, lakierem oraz topem. Inaczej, pod hybrydę mogą dostać się drobinki zanieczyszczeń, przez które powłoka będzie szybciej odpryskiwać.

Przeczytaj też: http://glamourlook.pl/czerwien-w-garderobie-z-czym-ja-nosic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here