pościel

Latem bywa zbyt gorąco, a zimą chłodno. Jaki materiał na pościel najlepiej się sprawdzi, aby niezależnie od pory roku spało nam się komfortowo? Do wyboru mamy co najmniej kilka różnych rodzajów, a jednym z najbardziej popularnych i wygodnych wariantów jest bawełna satynowa.

Bawełna satynowa a satyna bawełniana – różnice

Te dwa rodzaje materiału wbrew pozorom mają ten sam składnik. Nie jest to żadna mieszanka dwóch różnych komponentów, ponieważ jedna i druga odmiana to po prostu bawełna w 100%. Co je w takim razie różni? Już na pierwszy rzut oka widać, kiedy mamy do czynienia z satyną, a kiedy z bawełną satynową. Pościel satynowa jest delikatna, cienka, śliska i błyszcząca. Idealnie sprawdza się na okres letni, ponieważ przyjemnie chłodzi. Niestety jest ona nieco mniej wytrzymała na mechaniczne uszkodzenia i łatwiej się gniecie. Jest również znacznie droższa – stąd kojarzy się głównie z szykiem i luksusem oraz wyjątkową elegancją. Bawełna satynowa jest materiałem, który łączy cechy naturalnej bawełny oraz tej satynowej. Jest więc niejako materiałem pośrednim, który idealnie sprawdza się właśnie na pościele.

Pościel idealna – jakie powinna posiadać cechy?

Dla jednych ideałem będzie zawsze pościel satynowa, dla innych ten wariant zdecydowanie odpada i wybiorą jej inną odmianę, czyli bawełnę satynową. Niemniej każda pościel powinna zapewniać przyjemne ciepło, a także nieco ochładzać w czasie uciążliwych upałów. Równie ważny jest materiał, który powinien skutecznie pochłaniać wilgoć, ale i szybko schnąć. Względy estetyczne także odgrywają ważną rolę, dlatego pościel z bawełny satynowej cieszy się dużą popularnością, ponieważ łączy w sobie cechy tych dwóch rodzajów materiałów. Jest elegancka jak satyna bawełniana, z subtelnym połyskiem oraz nieco śliska, co sprawia, że jest równie przyjemna w dotyku. Poza tym dobrze zatrzymuje ciepło, nie gniecie się łatwo i jest wytrzymała na mechaniczne uszkodzenia. Wychodzi więc na to, że nosi znamiona pościeli idealnej.

Nieznaczne różnice w splocie

Jeden i drugi rodzaj pościeli wytworzony jest w 100% z bawełny, ale różnice w wyglądzie zawdzięczają jednemu małemu komponentowi. Chodzi tutaj przede wszystkim o rodzaj splotu. Może mieć on kształt kwadratu lub rombu – to dzięki temu materiały różnią się w wglądzie i dotyku. Oczywiście wybór pościeli powinien zawsze być podyktowany naszymi osobistymi preferencjami, w końcu to my najlepiej wiemy, pod czym najlepiej nam się sypia, a najlepiej mieć inny zestaw na lato i zimę – w ten sposób zapewnimy sobie jeszcze większą wygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here