mydło naturalne
fot. pexels.com

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru mnóstwo różnych kosmetyków, które nie tylko pięknie pachną, ale również mają zróżnicowane właściwości pielęgnacyjne. Jednakże te kosmetyki nie są pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, które bardzo mocno niszczą naszą skórę. Mając tendencję do alergii lub chcąc po prostu zadbać o to, by żadne szkodliwe substancje nie oddziaływały na naszą skórę, najlepiej sięgnąć po mydło naturalne.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/mydlo-naturalne-co-musisz-o-nim-wiedziec/

Prawdziwe mydło

W większości kosmetyków, które są dostępne w sklepach znajdziemy wiele różnych rodzajów mydeł, które tak naprawdę nimi nawet nie są. Te powszechne mydła, które są w drogeriach, to jedynie kostki myjące, a więc syndety, które zawierają wyłącznie 10% naturalnego mydła. Cała reszta to detergenty syntetyczne oraz nasycone kwasy tłuszczowe, środki zapachowe, barwiące i konserwanty.

Mydło naturalne składa się z tłuszczu roślinnego lub zwierzęcego oraz z wodorotlenku sodu i wody. W przeciwieństwie do mydeł syntetycznych nie pieni się mocno, nie drażni, ani nie zmienia pH naszej skóry, ale za to usuwa również brud.

W naturalnym mydle znajdziesz również olej laurowy, który ma właściwości odnawiające ochronny płaszcz lipidowy naszej skóry oraz oliwę, która zmiękcza i chroni skórę przed stratą wody i masło shea, które zmniejsza zmarszczki oraz ma właściwości przeciwzapalne.

Mydło naturalne

Mydło naturalne, które nie tylko oczyszcza naszą skórę, ale również ją pielęgnuje, musi leżakować przez kilka tygodni. Wówczas dojrzałe pH mydła jest zbliżone do naszej skóry i dzięki temu jej nie wysusza, ani nie podrażnia. Mydło tego rodzaju nie jest tanie, ale za to jest zdrowsze.

Sprawdzaj koniecznie opakowanie mydła, które masz w ręce, przed zakupem, gdyż im dłuższa lista składników i substancji, tym większa pewność, że nie jest to naturalne mydło. Prawdziwe mydło składa się z maksymalnie 5 składników i może posiadać dodatkowe olejki eteryczne oraz naturalne barwniki.

Przeczytaj też: http://glamourlook.pl/paznokcie-hybrydowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here