Warkoczykowe zagęszczanie włosów

W arsenale różnych sposobów na poprawę jakości naszego uczesania znajduje się także patent rodem z dalekiego wschodu. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się zagęszczanie japońskie, w obiegowej opinii znane także jako warkoczykowe.

Jak działa ta metoda zagęszczania?

Do uzupełnienia przerzedzeń stosuje się przede wszystkim sztuczne pasma, które są splatane z oryginalnymi włosami. Ten relatywnie mało wyszukany sposób daje imponujące efekty, niemniej osoby decydujące się na „japoński tuning” fryzury muszą pamiętać, że mocowanie dodatkowych włosów wymaga mocnego ściśnięcia warkoczy w miejscu łączenia naturalnych i syntetycznych pasm. To z kolei przekłada się na potencjalne ryzyko łamliwości i osłabienia struktury naturalnych włosów, przez co metod japońska jest zalecana jedynie jako rozwiązanie przejściowe. Co to konkretnie oznacza? Mniej więcej tyle, że osoby, które decydują się na takie rozwiązanie powinny nosić dodatkowe włosy przez dwa lub trzy miesiące.

Dla kogo zagęszczanie warkoczykowe?

Opisywana technika z pewnością powinna przykuć uwagę osób, które rozważają tymczasowe podrasowanie swojej fryzury, np. w przerwie od zajęć w szkole czy na uczelni. Ten sposób może być dobrym pomysłem na przetestowaniem swojego samopoczucia w przedłużonej lub zagęszczonej fryzurze. Jeśli odczucia będą pozytywne, wtedy można zapytać o możliwość skorzystania z innej formy zagęszczania dającej trwalsze efekty. Wiązanie warkoczyków nie pociąga za sobą użycia żadnych środków chemicznych, przez co je bezpieczne dla osób wrażliwych na tego typu substancje, np. alergików czy osób borykających się z problemami skórnymi. Analizowana metoda należy do tańszych sposobów na zagęszczanie fryzury, co z pewnością ma duże znaczenie dla niektórych Klientek. Nie bez wagi jest także jej elastyczność – właścicielka dodatkowych włosów może w każdej chwili samodzielnie (bez konieczności wizyty u fryzjera) zdjąć doczepiane pukle. Delikatna konstrukcja pociąga jednak za sobą konieczność dużej uważności w codziennej pielęgnacji fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here