W jaki sposób wprowadzić do mieszkania ściany ze szkła

Szklane ściany prezentują się bardzo efektownie i pasują do różnych stylów aranżacji wnętrz. Mogą być wykonane z przezroczystego lub barwionego szkła o różnej grubości i poziomie zmatowienia. W wielu przypadkach stosuje się też wzory i formy, modyfikujące dodatkowo ich wygląd. Różnorodność opcji powinna ułatwić dokonanie wyboru.

Ściana, która nie istnieje

W niektórych wnętrzach ściany ze szkła wykonane są podobną metodą jak szyby, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej grubości. Uniemożliwiają swobodne przemieszczanie się, ale zachowana jest pełna widoczność. Tak użyte szkło może zwiększać atrakcyjność pomieszczenia i optycznie poszerzać przestrzeń.

Z przyczyn wiadomych tego typu ścian ze szkła nie używa się w celu zachowania prywatności. Są raczej dodatkiem, urozmaiceniem i faktycznie odgradzają od siebie poszczególne części mieszkania. Można je później np. ozdobić, dzięki czemu będą nieco bardziej dyskretne.

Istnienie tego typu ścian ze szkła niektórzy wykorzystują do prezentacji roślin doniczkowych, kolekcji czy ozdób. Wystarczy odpowiednio zaaranżować ścianę. W rezultacie rośliny, dekoracje i inne elementy zdają się po prostu wisieć w przestrzeni.

Szkło grubsze, barwione, różnorodne

Większą prywatność w mieszkaniu gwarantują ściany ze szkła o określonej grubości, kolorze czy też poddane specjalnemu zmętnianiu. Nie są one przejrzyste na tyle, by podejrzeć, co dzieje się w drugim pomieszczeniu. Przenika przez nie światło i obserwacja wydzielonego obszaru przypomina oglądanie teatrzyku cieni.

Takie zastosowanie ścian ze szkła ułatwia doświetlenie wnętrza bez ryzykowania prywatnością domowników. Dodatkowo można wykorzystać kolory i uzyskać naprawdę interesujące efekty świetlne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ze sobą kilka barw, a później obserwować, co dzieje się w zderzeniu z promieniami słonecznymi.

Ilość ścian ze szkła nie musi być duża. Jest to rozwiązanie zaliczane do raczej dekoracyjnych, niż praktycznych, choć oczywiście te cechy bywają chętnie łączone. Warto poszukać optymalnego efektu, uzależnionego od wielkości mieszkania i sposobu aranżacji wnętrz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here