Przeszczep włosów

O przeszczepie włosów myśli wielu ludzi, którzy niezadowoleni są z obecnego stanu swojego owłosienia. Przerzedzenie w wielu miejscach, czy przebłysk skóry to niepożądany stan dla osób, które miały bujne i gęste włosy. Nieinwazyjną metodą, kiedy inne nie przyniosły zadowalającego rezultatu, jest przeszczep włosów. Na czym polega i ile kosztuje przeszczep włosów?
Przeszczep włosów to zabieg mający na celu uzupełnienie braków i zagęszczenie włosów w miejscu, gdzie wypadły lub tam, gdzie nie wyrosły. Miejscami, na które można przeszczepić włosy to: brwi, wąsy, skroń, głowa, a nawet tors (zakrywanie blizn po operacji zmiany płci).
Z jakich powodów wypadają włosy? Przyczyniają się do tego między innymi stres, zła dieta, zła pielęgnacja, choroba lub wiek. Na włosy bardzo szkodliwie działają męskie hormony (testosteron). Pod wpływem enzymów zmieniają się w związek, który uszkadza mieszki włosowe. Związek ten atakuje mieszki włosowe na całej głowie, potylica jest jedynym miejscem, gdzie mieszki są odporne na działanie tej substancji. Potylica jest zatem miejscem gdzie posiadamy najwięcej włosów, w mniejszym stopniu z tej części głowy też wypadają, stąd z potylicy najczęściej pobierane są włoski wykorzystywane do późniejszej transplantacji. U kobiet łysienie postępuje inaczej niż u mężczyzn. Rzadziej dotyka je tzw. łysienie androgenowe ( które następuję poprzez działanie zbyt dużej ilości wydzielanych męskich hormonów). Częściej kobiety tracą włosy w okolicy czoła i na czubku głowy, gdzie dochodzi do znacznego przerzedzenia. Kobiety są częściej pacjentami kwalifikowanymi do zabiegów zagęszczenia włosów.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu przeczepienia włosów?
Przeciwwskazaniami są różnego rodzaju choroby (cukrzyca, nowotwór, zaburzenia hormonalne, łysienie plackowate, stan zapalny skóry, choroby związane z układem krążenia.
Jak wygląda zabieg? Na początku spotykamy się z lekarzem, który ustala z nami linię włosów tak, by wyglądała ona naturalnie. Miejsce przeszczepu jest znieczulane miejscowo, a sam zabieg zajmuje od 1 godziny do 4 godzin. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od wielu czynników takich jak rozmiar łysiny, liczby przeszczepianych włosów (implantów), gęstości umieszczonych włosów, techniki przeszczepu czy wielu pacjenta. Zabieg rozpoczyna się od zgolenia włosów na potylicy tam, skąd pobrany zostanie pasek lub klika pasków włosów do przeszczepu. Pobierane paski włosów mają od 0,5 cm do 1 cm, z nich wydziela się implanty które zawierają od 1 do 3 mieszków włosowych. implanty umieszcza się na skórę głowy utwardzoną solą fizjologiczną. Blizna po pobraniu materiału do przeszczepu zrasta się w ciągu kilku dni, nie jest duża (zaledwie ok 1 mm szerokości) i łatwo ją ukryć pod włosami.
Ile kosztuje przeszczep włosów?
Nie ma jednej ceny za podany zabieg, wszystko uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Wielkość łysiny czy liczba potrzebnych implantów to główne czynniki mające wpływ na cenę przeszczepu. Cena zabiegu zaczyna się już od 900 zł i sięga nawet kilku tysięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here