programista

Praca programisty wydaje się być czymś odpowiednim dla Ciebie? Dla wielu osób wizja pracy zdalnej jest spełnieniem marzeń, ale nie każdy wie, jakie problemy za nią stoją. No dobrze, ale dzisiaj skupimy się na pracy programisty, a dokładniej, jak nim zostać. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-programista/ 

Kursy i szkoły programowania

Kursy programowania z pozoru wydaję się być naprawdę dobrym rozwiązaniem z perspektywy osoby początkującej, gdyż zapewniają autorytet, który będzie nad nami czuwał w trakcie nauki. Niestety nie może być tak pięknie. Takie kursy z reguły są bardzo drogie, co dla osoby, która dopiero zaczyna się uczyć jest dużym utrudnieniem. 

Dobre i złe strony pracy w takim zawodzie 

Oto plusy i minusy zawodu programisty:

Zalety: 

  • dobre zarobki
  • nowoczesne miejsce pracy
  • prestiż
  • ciekawa i rozwojowa perspektywa

Wady: 

  • Spora ilość godzin spędzona przed komputerem
  • napięcie i stres 
  • konieczność ciągłego dokształcania się i nauki nowych rozwiązań

Studia informatyczne

Studia informatyczne są bardzo dobrą opcją przede wszystkim dla osób, które są świeżo po napisaniu matury i wybierają się na uczelnię wyższą.  Jest to też wyjście dobre dla osób, które myślą o przyszłości developera. Taka opcja, to znaczy studia informatyczne, są nam potrzebne, aby zostać developerem. Dodatkowo mają kilka istotnych wad. 

Pierwszą i chyba najważniejszą jest czas trwania, który jest długi, a programowania można nauczyć się znacznie szybciej samodzielnie. Następną rzeczą jest przygotowanie merytoryczno-techniczne. Program studiów zazwyczaj jest zbyt teoretyczny, a za mało praktyczny, co odbija się na późniejszej pracy w zawodzie. Co więcej na studiach uczymy się języków programowania, które nie są już dzisiaj tak szeroko stosowane. 

Absolwent studiów nie jest finalnie przygotowany do pracy po zakończeniu nauki, a jego kompetencje techniczne nie są wystarczające do podjęcia się pracy w zawodzie. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z programowaniem i chcemy się rozwijać w tym kierunku – to szkoła wyższa może być dobrym punktem wyjścia, pod warunkiem, że poświęcimy dodatkowy czas w domu na samodzielną naukę i zdobywanie doświadczenia.

Zobacz też: http://jami-jami.pl/spedytor-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here